Zagrają na Polonia Euro 2021: PNS Schiedam

Kolejna drużyna która zawita do Leszna to PNS Schiedam . Poznajmy naszych gości z przedmieść Rotterdamu 🇱🇺

Dokładnie 10 lat temu, w dzielnicy miasta Schiedam zawiązała się inicjatywa by spotykać się po pracy na tzw. gierki. Stąd PNS Schiedam, skrót od piłka na Schiedamie.

Początkowo trójka znajomych zawiązała grupę która po pewnym czasie, dzięki ogłoszeniom w mediach społecznościowych uzbierała drużynę do rywalizacji w turniejach 7 na 7. Następnie rozrost grupy umożliwił już rozgrywanie gier na boiskach pełnowymiarowych co dało kolejny impuls do rozwoju i planów na przyszłość.

Kolejnym krokiem była chęć spróbowania swoich sił w holenderskiej lidze amatorskiej pod szyldem jednego z miejscowych klubów. Sześć lat później drużyna postanowiła zmienić klub i od dwóch sezonów działają pod Kethel Spaland. Pełne trzy sezonu potrzebowała drużyna do pierwszego historycznego awansu z 5 do 4 klasy. Idąc na fali awansu PNS co roku przeskakiwał o klasę wyżej, sięgając klasy 2 w której występują do chwili obecnej.

Wszystkie sukcesy opierają na wzajemnym zaufaniu.

Przez cały czas swojego istnienia utrzymują się ze wspólnych składek, bez pomocy sponsorów co chyba idealnie scala ten zespół.

Uczestnictwo w POLONIA EURO 2021 będzie idealnym momentem by uczcić ich jubileusz.

Czekamy na Was w Lesznie