Zagrają na Polonia Euro 2021: FC Schadewijk – Poolse Team

I kolejny team naszego turnieju. Poznajmy historię gości z Holandii. Początki naszej drużyny wzięły się ze wspólnych spotkań na orliku w okresie letnim Jak i na hali w okresie zimowym.

W 2018r Kamil Musiał (obecnie grający założyciel drużyny ) powołał nową drużynę do holenderskiego związku piłki nożnej FC Schadewijk – Poolse Team

Udało nam się rozegrać dwa sezony na szczeblu 6 ligi holenderskiej. Napewno sukcesem zakończył się pierwszy sezon gdzie do końca walczyliśmy z Top Oss 8 o awans do wyższej ligi , który był na wyciągnięcie ręki. Niestety ze względu na pandemie wszystkie wyniki zostały anulowane.

Obecny sezon również zaczęliśmy bardzo dobrze niestety ponownie pandemia zatrzymała rozgrywki ligowe.

Niektórzy piłkarze FC Schadewijk mają przeszłość piłkarską i grali w wyższych bądź niższych ligach w Polsce , ale mamy również piłkarzy którzy pierwszy kontakt z piłką klubową rozpoczęli właśnie u nas.

Najważniejsze dla naszej drużyny to Atmosfera I Wspólna Przyjemność z gry w Piłkę .

Obecnie druzyna trenuje bez trenera. Trójka zawodników (Kamil Musiał, Wojciech Biedoń, Jarosław Zieliński) odpowiedzialni są za prowadzenie zajęć i przygotowanie drużyny do sezonu.

Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu w miarę możliwości bo każdy łączy pasje do piłki z pracą jak i normalnym życiem .

Korzystamy z obiektów FC Schadewijk który posiada 6 drużyn seniorskich oraz sekcje dla dzieci. My jesteśmy jedyną Polską drużyną w szeregach Schadewijk jak i w naszej lidze.

Obecnie nasi sponsorzy to:

SZWAK-INSTALLATIES

MattyUsa

Kris-Mal

ABC Store 2 OSS

Bardzo dziękujemy Wojciechowi Szwakowi właścicielowi firmy Szwak-Installaties za zakup strojów piłkarskich specjalnie na to historyczne wydarzenie oraz reszcie sponsorów za wkład w naszą drużynę !

FC SCHADEWIJK – POOLSE TEAM

POLSKI ZESPÓŁ , HOLENDERSKA ZIEMA

WIELE NAS RÓŻNI , NIC NIE ROZDZIELA

Czekamy na was w Lesznie