Zagrają na Polonia Euro 2021: Białe Orły

Kolejną drużyną, którą zobaczymy w lipcu w Lesznie są Białe Orły / White Eagles z Tilburga ponad 200-tysięcznego miasta w holenderskiej Brabancji.

Oto historia naszych gości.

Polski Klub Sportowy FC Białe Orły Tilburg w Holandii, powstał w czerwcu 2011 roku z inicjatywy Pana Marcina Sieronia, mieszkańca gminy Twardogóra w województwie Dolnośląskim, który postanowił wypełnić wolny czas po pracy Polakom mieszkającym w Kraju Niderlandów, ale przed wszystkim pokazać lepszą stronę naszej społeczności poprzez udział w oficjalnych rozgrywkach w strukturach KNVB.

Projekt został przyjęty z entuzjazmem, a dodatkowo organizowane przez Pana Marcina wydarzenia sportowe oraz kulturalne (Turnieje piłkarskie dla dzieci i seniorów, koncerty) przyczyniły się w kierunku pozytywnego odbioru Polaków w Holandii.

Obecnie Klub reprezentują trzy drużyny seniorskie oraz Akademia dla najmłodszych adeptów piłki nożnej skupiająca ponad 40 dzieci.

Kolejnym krokiem w strukturach klubu jest tworzony projekt żeńskiej drużyny piłkarskiej, męskiej drużyny futsalu oraz sekcji tenisa ziemnego.

Zawodnicy FC Białe Orły regularnie uczestniczą w całorocznych treningach, reprezentują klub w rozgrywkach ligowych na różnych poziomach oraz w licznych turniejach w Holandii oraz w zagranicznych jak w Polsce, Niemczech, Belgii.

Jesteśmy organizatorami jednych z największych wydarzeń sportowych w Holandii.

Winter Cup – Halowe Mistrzostwa

FC Tilburg Cup – Mistrzostwa Polskich drużyn w Benelux 11vs11 oraz drużyn młodzieżowych

Summer Cup – Turniej dla każdego w systemie 7vs7

Wspieramy organizację wydarzeń naszych Partnerów Biznesowych.

FC Białe Orły Tilburg są klubem, którego głównymi celami są m.in. rozpowszechnianie i propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, działania prozdrowotne oraz działalność wychowawcza wśród dzieci i młodzieży. Klub prowadząc, promocje społeczności Polskiej, skupia się na wspieraniu i rozwoju publicznego dobra.

Wspólnie z naszymi wolontariuszami zapalamy niezapomniany błysk w oku każdego małego dziecka, staramy się dać im wszystko, by mogli spełnić swoje marzenia.

W ten sposób chcemy uświadamiać naszym młodym zawodnikom, że zawsze można osiągnąć swój

wymarzony cel.

Kierujemy się hasłem: Razem Możemy Więcej ! Razem Jesteśmy Niepokonani !

Czekamy zatem na Was w gościnnym Lesznie !